Lov z Hladiny


Občas se stane, že některé druhy ryb nelze najít nikde ve vodním sloupci.Tyto ryby se zdržují jen na hladině.Velmi často se to stává v zimě,kdy teplota vody je opravdu nízká.Při okolním oteplení převážně okolo poledne,se ryby přesunují na hladinu.Není to pravidlem jen zimy.Lze to sledovat i v jiných měsících a u ryb,které hodně času na hladině tráví sběrem potravy.U lososovitých ryb je tento jev velmi častý.Když začínám lovit pstruhy na neznámém revíru,vždy nejdříve prochytávám  hladinu.Většinou se pstruzi najdou a tím nastává další problém.Větší ryby potřebují k záběru o trochu více času,než-li jejich menší soukmenovci.Jak ale udržet nástrahu na hladině?A co teprve na řece,kde je proud?V této sekci si vysvětlíme tuto problematiku a sestrojíme montáž na hladinu,která se udrží i v tekoucí vodě.

 


 

Sestavte si montáž na lov se splávkem.

 

 

V prostředním sloupci klikněte na Attachments.
V seznamu najděte FS Cork 25.Tyto korky lze opět stáhnout v sekci ke stažení.
Označte korek v seznamu a levým klikem ho připevněte na návazec.
U této montáže (splávek) vám bude zároveň s korkem fungovat i digitherm a počet korků můžete ovlivnit.Při těžších nástrahách lze dát více korků.
Korky s vyšším označením mají větší únosnost.
Po vložení korku stiskněte CLOSE a můžete chytat.
 
 

River Lot

 

RADA:
Záběr se projeví šplouchnutím na hladině.V tuto chvíli ještě nesekat.Ryba teprve potravu přijímá.Je třeba počkat na druhé šplouchnutí,nebo rozjetí montáže.Pak bude zásek sedět.
 

 


Druhý prut (pravý)

 

Stisknete Rod Two (prut 2) a následně Ledgers.Chytáte na stojaté vodě,proto nepotřebujete fixovat montáž olovem.V levé tabulce klikněte na Freeline.
Dále stiskněte Attachments v prostředním sloupci.

 


 

Attachments

 

Zde najděte v pravém seznamu FS Cork 25.Jeho označením se vám korek automaticky přemístí na montáž.Všimněte si,že zmizel digitherm.U této sestavy je to omezeno jen na jeden korek,proto používejte ty největší.Bez digithermu vám nebude udice ukazovat hodnoty.
Nejdříve musíte vhodné lovné místo najít pomocí prutu se splávkem,označit bójkou a potom používat druhý prut.
 

  

O trochu složitější je lov na tekoucí vodě.Je třeba si uvědomit,že i pstruh hledá klidná místa. Ryba nevydrží celý den odolávat náporu vody.Tak se chovají i ryby v FS2.Budete-li tedy chytat na řece,pokuste se najít klidnější úseky.To lze zjistit například pomocí splávku,který se nechá pomalu unášet proudem.Kde se zpomalí jeho pohyb,může být to pravé místo k lovu.Tady se pokusíme sestavit montáž na hladinu a přitom odolávat proudu.
 
Použijte Rod Two (prut 2)
 

 

V levé tabulce stiskněte Bolt rig.
V prostředním sloupci stisknetě Weights a zadejte olovo Bomb-Arsley (10,5).
Dále Attachments a přidat korek 25.(popsáno výše)
 
Olovo v tuto chvíli bude držet montáž na místě.Přidaný korek však tuto montáž vytáhne na hladinu.Proto je nutné mít u montáže Bol trig neaktivovaný Add back stop.Jakmile ho stisknete,nad olovem se objeví zarážka a korek potom nemůže nástrahu vytáhnout.
 
Hmotnost olova lze ubírat i přidávat.Opět doporučuji vyzkoušet na Test Revíru.
 

Test revír River Lot

 

Zadejte revír River Lot,Peg 5 (středně proudící voda)
Datum: March 21. 12 hodin
Nástraha:INSECT Black Dragonfly (Vážka)
Nahoďte sestavenou montáž zhruba dle fotografie.Dokrmte přes tlačítko L stejnou návnadou jako je nástraha.
V případě že máte montáž správně sestavenou,bude to krásně držet v proudu.Nebude dlouho trvat a dočkáte se pstruha.

 

Jak na ty větší,vám neřeknu.Na to musíte přijít sami.Přeji hodně úspěchů a POZOR:Sekat až při druhém šplouchnutí 

 

 
 

 
 
 
 Připomínky zde:
 

 

JyxoRank - fishing-simulator2.websnadno.cz/JyxoRank Google Pagerank - fishing-simulator2.websnadno.cz/Google PagerankS-Rank - fishing-simulator2.websnadno.cz/S-RankAlexa Rank CZIN.eu Katalog-webu.com Pridat.eu Katalog rybaření