Nastavení prutu pro lov na položenou

 

 

Zde se naučíte připravit udici pro lov na položenou (na těžko). Nejdříve si stáhněte vybavení ze sekce ke stažení.Tím se vám značně zvýší výběr doplňků k rybaření.
Po přihlášení vstoupíte na úvodní obrazovku hry.

 

Stiskněte ve výběru TACKLE BOX

 


 

Dostanete se do sekce výběru a stavění prutů

 

1.LEDGERS-tato záložka umožňuje stavbu prutu na položenou.Tady ovšem nastavujete jen koncovou montáž celé sestavy.Nejdříve musíte zvolit prut ve složce rods.
 
Stiskněte záložku RODS
  

Dostali jste se k výběru vhodného prutu.

 

 

Napravo dole vidíte záložky ROD ONE (prut 1) a ROD TWO (prut 2).Stiskněte ROD TWO.
Nastavujete prut 2 tzn.v této chvíli Pravý prut.Jestliže jste si stáhli doporučené vybavení ze sekce ke stažení,máte k dispozici nepřeberné množství prutů.Zde můžete využít vaši fantazii či nastavit prut s kterým chytáte v reálném životě.Pro tento návod jsem vybral univerzální prut Shimano Hyperloop 10´´.S tímto prutem bez problému vytáhnete 100g plotici,ale i 20kg sumce.Jestliže se vám vybraný prut zamlouvá,najděte ho podle názvu v seznamu všech prutů.
Když jste ho nalezli-klikněte na něj.Objeví se vám v zobrazovacím okně viz.foto.To je vše….prut jste si vybrali a můžeme přistoupit k výběru navijáku.
 
Stiskněte záložku REELS

 

Zde si vyberete vhodný naviják.

 

 

Tady vidíte dvě sekce.Začneme od té levé (navijáky).Opět záleží jen na vás,který z navijáků si vyberete.Výběr je po stažení opravdu velký.Pro náš účel jsem zvolil naviják Daiwa Tournament 6000T.Opět velmi vhodná mašinka na lov rozličných druhů ryb.Najděte naviják podle jména v seznamu a klikněte na něj.Objeví se v zobrazovacím okně a tím je vybrán pro lov.
Druhá sekce obsahuje rozličné druhy kmenových vlasců,šňůr atd.Tento kmenový vlasec bude jen na navijáku ale k rybě se nedostane.K tomuto účelu budete později vybírat návazec (HOOK LINE) se kterým přijde ryba do styku.To znamená že kmenový vlasec můžeme bez obav překompenzovat.Vybral jsem např.Chameleon 18lb.Opět si vyberte druh,který vám bude vyhovovat.
 
Tím jste sestavili Prut+Naviják+Návazec.
 
Znovu se vraťte do záložky LEDGERS ke konečnému nastavení udice

 


 

 

 

 

Podívejte se na sloupek uprostřed.
 
1-WEIGHTS-olova různých tvarů a hmotností
2-ATTACHMENTS-doplňky
3-DETECTORS-různé signalizátory záběru
4-HOOKLINE-návazce
5-HOOKS-háčky
 
Nejdříve si musíte vybrat způsob prezentace nástrahy.Záleží na tom jestli chytáte na stojaté nebo tekoucí vodě.Pro začátek berme v úvahu stojatou vodu.V levé tabulce FLIG SELECTION vyberte levým klikem Bolt rig.V zobrazovacím okně se vám objeví tzv.průběžná montáž.Stiskem nápisu Add Back Stop můžete olovo zafixovat zarážkou.Pro náš účel nechte montáž průběžnou.
1-Začněte postupně od shora uprostřed.Weights nám nabízí mnoho různých olov ať už na moře nebo řeky.Stiskněte weights.V pravém okně se objeví olovo,které je právě označené.Nějaké olovo např.20g označte v tabulce.Vámi označená zátěž se objeví v zobrazovacím okně a zároveň se připne na vlasec.
2-Zde můžete nastavit broky na návazec,digitherm,korek plovoucí atd.Prozatím to vynechejte.
3-V detectors si nastavte signalizátor záběru.Spoustu druhů lze stáhnout a určitě si vyberete.V tuto chvíli vyberte z pravé tabulky Polaris Sea Leger Float Green.Ten se vám po nahození a ustavení prutu,zobrazí na monitoru.
4-Dále zvolte sílu návazce (hookline).Ten je už oproti kmenovému vlasci velmi důležitý.Jeho síla bude ovlivňovat množství záběrů.Ryba s ním v každém případě přijde do styku.Pro náš účel bude postačující návazec s nosností do 3kg např.Chameleon 2 lb.
5- A na závěr montáže musíte samozřejmě dát háček.Jeho velikost se mění u každého revíru,takže jeho velikost přesně nelze určit.Pro nás bude postačující Barbed FS hook size 12.
Velikost 12 je taková neutrální na ryby okolo 1-8kg.

 


 

V každém případě doporučuji stáhnout také DIGITHERM.

 

  

Tento velký pomocník vám bude schopen ukázat na revíru hodnoty :teploty vody,obsah kyslíku,světlo a PH vody.Postupem času zjistíte že to bez něho nejde.Doporučuji stáhnout hned.Najdete ho mezi doplňky (Attachments) pod shodným názvem digitherm.Opět ho označte a levým klikem na vlasec ho připněte.Poté ho levým stiskem myši uchopte a stáhněte až k háčku.Rybám nevadí a vám bude ukazovat hodnoty přímo u nástrahy.                                 
Tak a to je vše.Nastavili jste prut na chytání na položenou a můžete jít lovit. 

 


 

 Připomínky zde:
 
fishing-simulator2@seznam.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

JyxoRank - fishing-simulator2.websnadno.cz/JyxoRank Google Pagerank - fishing-simulator2.websnadno.cz/Google PagerankS-Rank - fishing-simulator2.websnadno.cz/S-RankAlexa Rank CZIN.eu Katalog-webu.com Pridat.eu Katalog rybaření