Nastavení prutu pro lov se splávkem

 

 

Zde se naučíte připravit udici pro lov se splávkem.Nejdříve si stáhněte vybavení ze sekce ke stažení.Tím se vám značně zvýší výběr doplňků k rybaření.
 
Po přihlášení vstoupíte na úvodní obrazovku hry.

 

 

Stiskněte ve výběru TACKLE BOX

 


 

Dostanete se do sekce výběru a stavění prutů.

 

 

 

1.FLOATS-tato záložka umožňuje stavbu prutu na plavanou.Tady ovšem nastavujete jen koncovou montáž celé sestavy.Nejdříve musíte zvolit prut ve složce rods.
 
Stiskněte záložku RODS


Přešli jste  k výběru vhodného prutu.

 

 

 

Napravo dole vidíte záložky ROD ONE (prut 1) a ROD TWO (prut 2).Stiskněte ROD ONE.
Nastavujete prut 1 tzn.v této chvíli Levý prut.Jestliže jste si stáhli doporučené vybavení ze sekce ke stažení,máte k dispozici nepřeberné množství prutů.Zde můžete využít vaši fantazii či  nastavit prut s kterým chytáte v reálném životě.Pro tento návod jsem vybral univerzální prut Shimano Hyperloop 10´´.S tímto prutem bez problému vytáhnete 100g plotici,ale i 20kg sumce.Jestliže se vám vybraný prut zamlouvá,najděte ho podle názvu v seznamu všech prutů.
Když jste ho nalezli-klikněte na něj.Objeví se vám v zobrazovacím okně viz.foto.To je vše….prut jste si vybrali a můžeme přistoupit k výběru navijáku.
 
 Stiskněte záložku REELS
 

 

Zde si vyberete vhodný naviják.

 

 

Tady vidíte dvě sekce.Začneme od té levé (navijáky).Opět záleží jen na vás,který z navijáků si vyberete.Výběr je po stažení opravdu velký.Pro náš účel jsem zvolil naviják Daiwa Tournament 6000T.Opět velmi vhodná mašinka na lov rozličných druhů ryb.Najděte naviják podle jména v seznamu a klikněte na něj.Objeví se v zobrazovacím okně a tím je vybrán pro lov.
Druhá sekce obsahuje rozličné druhy kmenových vlasců,šňůr atd.Tento kmenový vlasec bude jen na navijáku ale k rybě se nedostane.K tomuto účelu budete později vybírat návazec (HOOK LINE) se kterým přijde ryba do styku.To znamená že kmenový vlasec můžeme bez obav překompenzovat.Vybral jsem např.Chameleon 18lb.Opět si vyberte druh,který vám bude vyhovovat.
 
Tím jste sestavili Prut+Naviják+Kmenový vlasec.
 
Znovu se vraťte do záložky FLOATS ke konečnému nastavení udice

 


 

 

Podívejte se na sloupek uprostřed.
FLOATS-splávky
HOOKLINE-návazce
ATTACHMENTS-doplňky (broky,plovoucí korky,digitherm atd.)
HOOKS-háčky
1-Začněte postupně od shora.Vyberte splávek (floats) a ujistěte se že se vám objevil v horním zobrazovacím okně.Změna hloubky se provádí uchopením splávku myší a taháním po vlasci.
2-Dále zvolte sílu návazce (hookline).Ten je už oproti kmenovému vlasci velmi důležitý.Jeho síla bude ovlivňovat množství záběrů.Ryba s ním v každém případě přijde do styku.Pro náš účel bude postačující návazec s nosností do 3kg např.Chameleon 2lb.
3-Tady se vybírají vhodné doplňky k sestavě.Při použití malé nebo lehké nástrahy by mohlo docházet k pomalému klesání nástrahy vodním sloupcem,nebo k nechtěným záběrům od ryb stojících ve sloupci.Proto si montáž zatížíme olověným brokem.Vyberte FS Shot 1SSG a levým klikem ho připněte na vlasec pod splávek.Opětovné odstranění provedete pravým klikem na brok.
4-A na závěr montáže musíte samozřejmě dát háček.Jeho velikost se mění u každého revíru,takže jeho velikost přesně nelze určit.Pro nás bude postačující Barbed FS hook size 12.
Velikost 12 je taková neutrální na ryby okolo 1-8kg.
 


 

V každém případě doporučuji stáhnout také DIGITHERM.
 

 

Tento velký pomocník vám bude schopen ukázat na revíru hodnoty :teploty vody,obsah kyslíku,světlo a PH vody.Postupem času zjistíte že to bez něho nejde.Doporučuji stáhnout hned.Po stažení ho najdete mezi doplňky (Attachments) pod shodným názvem digitherm.Opět ho označte a levým klikem na vlasec ho připněte.Poté ho levým stiskem myši uchopte a stáhněte až k háčku.Rybám nevadí a vám bude ukazovat hodnoty přímo u nástrahy.
                                     
Tak a to je vše.Nastavili jste prut na chytání se splávkem a můžete jít lovit

 


 

 Připomínky zde:
 
fishing-simulator2@seznam.cz
JyxoRank - fishing-simulator2.websnadno.cz/JyxoRank Google Pagerank - fishing-simulator2.websnadno.cz/Google PagerankS-Rank - fishing-simulator2.websnadno.cz/S-RankAlexa Rank CZIN.eu Katalog-webu.com Pridat.eu Katalog rybaření